szerda , 11 december 2024
Kezdőlap Zöld Bogyó és Babóca – Ki kicsoda? – A sorozat szereplői a természetben
Zöld

Bogyó és Babóca – Ki kicsoda? – A sorozat szereplői a természetben

37
Bogyó és Babóca - Ki kicsoda? - A sorozat szereplői a természetben

Bartos Erika népszerű gyermekkönyvírója, a Bogyó és Babóca sorozat megalkotója, újabb izgalmas kötettel lepte meg a legkisebbeket és szüleiket. A Bogyó és Babóca – Ki kicsoda? – A sorozat szereplői a természetben című könyvben a kedves kis állat barátaink nemcsak a mesék világában, hanem a való életben is életre kelnek. A Pozsonyi Pagony Kiadó gondozásában megjelent kötet egy különleges utazásra hívja a gyerekeket, ahol megismerkedhetnek a sorozat szereplőinek valóságos megfelelőivel.

Miről szól a könyv?

A könyvben a mese szereplői párba állnak valóságos megfelelőikkel: Babóca a katicabogárral, Vendel a szarvasbogárral, Döme a krumplibogárral, Ugri a szöcskével és így tovább. A gyerekek számtalan fotón keresztül megismerhetik, milyen is valójában egy katicabogár, hogyan él egy szarvasbogár, vagy milyen érdekesek a hangyák.  

A könyv nemcsak a szereplők bemutatásával foglalkozik, hanem az olvasókat is bevezet a természet csodálatos világába. Megismerkedhetünk a rovarok életével, a növényekkel és az állatokkal, amelyekkel a kertben vagy az erdőben találkozhatunk.

Kiknek ajánljuk?

A Bogyó és Babóca – Ki kicsoda? című könyv elsősorban 3-8 éves korú gyermekeknek ajánlott. A könnyen érthető szöveg, a színes fotók és a kedves történetek garantáltan lekötik a kicsik figyelmét. A könyv segít a gyerekekben kialakítani a természet iránti szeretetet, és felkelti az érdeklődésüket a környezetük iránt.

A szerzőről

Bartos Erika magyar író és építészmérnök. Legismertebb alkotása a Bogyó és Babóca sorozat, amely számos díjat nyert és több nyelvre lefordították. Bartos Erika meséi a gyermekek életének fontos kérdéseit dolgozzák fel játékos, könnyed formában.

Miért érdemes elolvasni?

  • Összeköti a mesét a valósággal: A könyv segít a gyerekeknek megérteni, hogy a mesebeli szereplőknek valódi megfelelői vannak a természetben.
  • Fejleszti a természet iránti érdeklődést: A könyv felkelti a gyerekek kíváncsiságát a környezetük iránt, és ösztönzi őket a természet felfedezésére.
  • Bővíti a szókincset: A könyvben számos új szóval és kifejezéssel találkozhatnak a gyerekek.
  • Kiváló minőségű fotók: A könyvben található fotók csodálatos részleteket tárnak fel a természetről.

Ha szeretnél egy olyan könyvet, amely a mesét ötvözi a természet szeretetével, akkor a Bogyó és Babóca – Ki kicsoda? tökéletes választás.

Bogyó és Babóca – Ki kicsoda? – A sorozat szereplői a természetben

A Bogyó és Babóca sorozat első meséje 2004-ben jelent meg. Most, sok év elmúltával egy különleges kötetet tart a kezében az olvasó, melyből a legkisebbek számtalan fotón át megismerhetik a sorozat szereplőit a természetben. Milyen is valójában Babóca? Mit lehet tudni a katicabogarakról? Mekkora a valóságban egy szarvasbogár? Mit eszik? Hol él? És Bogyó? Ismerjük-e a csigákat, ezeket az érdekes kis lényeket? Ebben a könyvben a mese szereplői párba állnak valóságos megfelelőikkel: Babóca a katicabogárral, Vendel a szarvasbogárral, Döme a krumplibogárral, Ugri a szöcskével és így tovább. Érdemes figyelmet szánni rá, milyen csodálatos lények a méhek, milyen szorgalmasak a dongók, milyen nagyszerű csapatjátékosok a hangyák, milyen lenyűgöző a lepkék átalakulása. Ez a könyv természetesen nem tudományos lexikon, nem szakkönyv, csupán ízelítő az erdők-mezők szépségeiből.


Elkalauzoljuk a hírek világában! További friss híreket talál a Kalauz.hu főoldalán! Kövesse a TechKalauz technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Kapcsolódó cikkek

Meglepő kapcsolatot találtak magyar kutatók a COVID-szankciók szigorúsága és a légszennyezés közt

Hogyan változott a légszennyezettség Európában és Ázsiában a koronavírus-járvány kitörése miatt hozott...

Partnerség a klímaváltozás-kutatásban és erdeink jövőjéért

Megállapodást kötött a Soproni Egyetem a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat Földfizikai és...

Darázsfészek-vadászatra fejlesztettek rádiótelemetriás eszközt a BME kutatói

Az invazív ázsiai lódarázs elterjedése elleni küzdelemben a Műegyetem kutatói is részt...

A világon elsőként életképes magokat teremtek a MATE holdtalajban elültetett mustárnövények

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen egyedülálló módon sikerült holdtalajban életképes mustárnövényeket...