szerda , 11 december 2024
Kezdőlap Gazdaság Világméretű összefogás részese lett a Debreceni Egyetem
Gazdaság

Világméretű összefogás részese lett a Debreceni Egyetem

59
Debreceni Egyetem
kép: Freepik

Egyetlen magyar intézményként az Egy övezet – egy út kezdeményezés partneregyetemi hálózata, a University Network For Research Collaboration tagja lett a Debreceni Egyetem. A fenntartható fejlődés globális előmozdítását célzó, világszerte immár 11 ország 15 intézményét tömörítő hálózat idei elnöki fórumát és konferenciáját Chongqing-ban tartották, a tagságot igazoló plakettet ott vette át Pető Károly rektorhelyettes.

A University Network For Research Collaboration: A Belt and Road Science and Technology Initiative (IUNRC) 2023-ban jött létre a Chongquing University kezdeményezésére világszerte 12 alapító taggal, a tudományos tudástranszfer, a technológiai innovációk, valamint egyetemek közötti kutatási együttműködések elősegítése céljával.

A többek között kínai, dél-afrikai, malajziai, fehérorosz és montenegrói egyetemeket tömörítő hálózat az elmúlt egy év alatt már jelentős előrelépést ért el kutatási együttműködéseiben, a fenntartható fejlődést célzó kilenc tudományterületen: Big Data, fenntartható városok, ipar-innováció-infrastruktúra, tiszta víz és közegészségügy, fenntartható és smart mezőgazdaság, klímaváltozás-bolygóvédelem, megújuló és zöld energia, felelős termelés és fogyasztás, valamint digitális átalakulás és oktatás terén.

A partnerintézmények vezetői október 8-án Chongqing-ban tartották idei konferenciájukat, ahol közösen tárták fel az egyetemek tapasztalatait a globális kihívások kezelésében, a fenntartható fejlődés és a technológiai innovációk elősegítésében.

Az eseményen a hálózat három új tagintézmény felvételét hagyta jóvá: a Debreceni Egyetem mellett a Northwestern Polytechnical University és a University of Yangon csatlakozásával 15 tagúvá vált a IUNRC. A Debreceni Egyetemet a fórumon Pető Károly általános rektorhelyettes, valamint Kiszil Okszána koordinációs és stratégiai igazgató képviselte, a tagságot igazoló plakettet Pető Károly vette át.

A 12 alapító egyetem vezetői beszámoltak a rendezvényen a közösen létrehozott nemzetközi kutatócsoportok eddigi tevékenységéről, amihez a kínai államtól tíz ezer dollárig terjedő támogatásokat kaptak az elmúlt egy évben. A most induló, második kutatási évben már az új tagok is bekapcsolódhatnak az együttműködésekbe.

Forrás: Debreceni Egyetem


Elkalauzoljuk a hírek világában! További friss híreket talál a Kalauz.hu főoldalán! Kövesse a TechKalauz technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Kapcsolódó cikkek

Mélyponton a magyar vállalati innováció

A K&H innovációs index 2024 második félévi eredményei a hazai vállalatok innovációs...

Nem maradt már sok idő az akár 280 ezer forintos adójóváírás megszerzésére

Az év végéig még van lehetősége gyűjtögetni az öngondoskodóknak, hogy az idei...

Rekordköltés várható Black Friday alatt: akár 160 milliárd forintot is elérheti a vásárlások összege országosan

A Black Friday Magyarországon is az egyik legkiemeltebb vásárlási alkalmak egyike, de...

Kevesen élnek a Black Friday bevált trükkjeivel, de a HONOR segíthet

Az európaiak rendkívüli erőfeszítéseket tesznek, hogy megtalálják a legjobb árakat, ám egy...