Lehet kézenfekvő megoldás a vízlágyító berendezés alkalmazása az úgynevezett kemény víz problémájára? Egyáltalán mit értünk a probléma alatt? Hogyan működik egy ilyen berendezés, és mennyit profitálhatunk az alkalmazásából?
Mi az a „kemény víz”, amely miatt a vízlágyító berendezés fontos lehet?
A fogalom megértéséhez kulcsfontosságú tisztázni, hogy a magyar háztartásokban felhasznált vezetékes víz forrása alapvetően esővíz. Amely kimondottan hosszú utat tesz meg, mire egy-egy ingatlanban hasznosulni tud. A Webkazán vízlágyítóival pedig még plusz előnyökre is szert tehetünk!
Azelőtt tehát, hogy mondjuk a Webkazán webshop kazán választékának bármelyik modellje hasznosítani tudná, a víz áthalad a felszín kőzetein. Mindeközben kalciumot, illetve magnéziumsókat old ki, aminek megvan a maga árnyoldala.
Így lesz a lágyból kemény víz. A gond az, hogy a szóban forgó sók a háztartási berendezések belsejében fognak lerakódni. Ez nem egy elhanyagolható problémaforrás, hiszen ezáltal csak idő kérdése, hogy tönkretegyék a kazánokat, mosógépeket és egyéb berendezéseket.
A vízlágyító berendezés hozzáadott értéke
Az eszköz úgy segít a fentebb taglalt negatív folyamat megváltoztatásán, hogy a rajta keresztül áthaladó víz kemény helyett lágy lesz. Ehhez speciális ioncserélő gyanta is hozzájárul. Olyan formában, hogy a kalcium- és magnéziumionokat nátriumionra váltja.
A folyamat következtében a lágyított víz a berendezés alsó, beépített szűrőjén keresztül a vezetékes hálózatba tud tovább haladni. Ezzel még nem teljes a procedúra, hiszen a regenerálásnak is lényeges szerepe van.
A regenerálás azt jelenti, hogy a kalcium- és magnéziumionok leválasztásra kerülnek a gyantáról. Majd ismételten nátriumionok veszik át a helyüket. A megvalósulás érdekében a vízlágyító berendezés telített sólét szív fel egy speciális sóoldó tartályból, utána pedig a gyantán át történő áramlás alatt valósul meg a regenerálás.
Mikor nyerhetünk sokat a vízlágyító berendezés telepítésével?
Dióhéjban azt lehet mondani, hogy az eszköz bármely háztartásban hozzáadott értéket jelent. Elvégre a kazán, a mosógép, a mosogatógép, illetve bármely egyéb, a vezetékes vízhálózattal összeköttetésben működő eszköz várható élettartama múlik ezen.
Persze lehet árnyalni némileg ezt a képet is. Tudni kell, hogy a víz keménysége nem mindenhol egyforma. Egyes városokban, régiókban és tájegységenként látványosan keményebb, máshol valamelyest lágyabb a felhasznált vízmennyiség.
Jó hír, hogy nyilvánosan elérhető információkból utána lehet nézni, hogy a lakóhelyünkön milyen értékek a jellemzők. Aztán pedig ennek az ismeretében lehet arról dönteni, hogy mennyire sürgető a kérdés. Annyi szinte bizonyos, hogy a berendezés költsége jóval alacsonyabb annál, mint amekkora hasznot tud hozni hosszabb távon.
Elkalauzoljuk a hírek világában! További friss híreket talál a Kalauz.hu főoldalán! Kövesse a TechKalauz technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!