Kezdőlap Jármű Erősített gumiabroncs – ezért válaszd!
Jármű

Erősített gumiabroncs – ezért válaszd!

18
erősített gumiabroncs autógumi

A hírekben rendre felbukkannak pozitív, illetve elmarasztaló hírek a magyarországi utak állapotáról, a kátyúhelyzet örökzöld téma, hiszen minden autóst érdekel. Nem ok nélkül, hiszen az útburkolati hibák nemcsak a járművek futóművét teszik próbára, hanem a gumiabroncsok élettartamára is jelentős kihatással vannak.

Nem véletlen, hogy egyre több autós él az erősített gumiabroncsok kínálta lehetőséggel, hiszen ezek, robusztusabb kialakításuk révén, hosszabb élettartamot biztosítanak. No de nézzük, mit is jelent az erősített jelző és mikor érdemes ezekre a speciális abroncsokra váltani!

Honnan tudod, hogy erősített?

Az erősített, vagy más néven Extra Load (XL) abroncsok kifejezetten nagyobb súlyú, illetve teljesítményű járművek igényeihez lettek kifejlesztve. Az Olcsobbgumi.hu webáruház Royal Black gumiabroncsai között mind személy- mind kistehergépjárműre vásárolhatsz ilyen modellt.

Ezeknek az abroncsoknak az oldalfala merevebb, így képesek nagyobb terhelést, magasabb belső nyomást és intenzívebb mechanikai igénybevételt is elviselni. Ez a megerősített szerkezet nemcsak növeli a gumi élettartamát, de jobb ellátó képességet is biztosít az úthibák, például a kátyúk okozta sérülésekkel szemben.

Ennek az abroncstípusnak a felismerése egyszerű: a már említett XL, REINF, RF, XLD, illetve RFD jelölések utalnak erre a tulajdonságra. A hagyományos modelleket általában az SL (azaz Standard Load) jelzéssel látják el.

Milyen előnyökre számíthatsz?

Az erősített oldalfalú abroncsok számos területen kínálnak előnyt a hagyományos gumikhoz képest. Mivel nagyobb tömeget és magasabb belső nyomást képesek elviselni, ideálisak nehezebb járművekhez, például terepjárókhoz, SUV-okhoz, kombikhoz, vagy nagy teljesítménnyel rendelkező autókhoz. Emellett természetesen a mechanikai sérülések kockázata is kisebb, ami kátyús vidékeken önmagában is ok lehet, hogy ilyen abroncsot válassz.

Pozitív hatással vannak a vezetési élményre is, hiszen javítják a jármű stabilitását, ami különösen fékezéskor és kanyarodáskor érezhető. Bár az áruk kissé magasabb az SL verzióknál, hosszabb élettartamuk és megbízhatóságuk miatt ez a plusz kiadás megtérülő befektetés.

Kinek érdemes, kinek nem?

Az erősített abroncsok számos pozitív tulajdonsággal rendelkeznek, mégsem minden járműre ajánlottak. Mivel tömörségüknél és nagyobb önsúlyuknál fogva fokozott terhelést jelentenek a felfüggesztésekre, egy kisebb teljesítményű és súlyú autóra nem feltétlenül érdemes felszerelni őket. Főleg mert növelhetik a fogyasztást és lassíthatják az autót, ami egy gyengébb motorkonstrukciónál kellemetlenül éreztetheti a hatását.

Azt is fontos tudni, hogy bár jól tűrik a mechanikai behatásokat, alapvetően a nagyobb súlyra, terhelésre lettek kialakítva, tehát nem ez a legjobb megoldás, ha az extrém útviszonyokra keresel megoldást.


Elkalauzoljuk a hírek világában! További friss híreket talál a Kalauz.hu főoldalán! Kövesse a TechKalauz technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Kapcsolódó cikkek

Mekkora hitel érhető el autólízing esetén?

Egy új vagy éppen használt autó vásárlásának egyik legnépszerűbb módja a lízing...

Zene füleinknek: Egyedülálló szerzemény a Hondától

A Honda igazán magasra teszi a lécet a Nemzetközi Jazznapon a díjnyertes...

Az alapos autómosás nélkülözhetetlen eleme

Amikor a járműved tisztításáról van szó, talán fel sem merült benned, hogy...

Téli gumival autózni nyáron? Nem jó ötlet!

A közlekedési balesetek elkerüléséhez elengedhetetlen, hogy az időjárási viszonyoknak megfelelő állapotban legyenek...